• پنج شنبه،23 اردیبهشت 1400
 • ورود
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 985
   کد: 12533
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۷/۱۵
   300 کیلوگرم گرانوله لاستیک در هر ساعت در مشهد تولید می شود

   300 کیلوگرم گرانوله لاستیک در هر ساعت در مشهد تولید می شود

   در کارخانه لاستیک مشهد 300 کیلو گرم گرانوله لاستیک در هر ساعت تولید می شود. مدیر عامل سازمان مپ شهرداری مشهد تصریح کرد: این کارخانه پنجمین کارخانه بازیافت لاستیک در کشور است که سالیانه 3000 هزار تن لاستیک مستعمل وارد آن میشود.
   300 کیلوگرم گرانوله لاستیک در هر ساعت در مشهد تولید می شود

   در کارخانه لاستیک مشهد 300 کیلو گرم گرانوله لاستیک در هر ساعت تولید می شود. مدیر عامل سازمان مپ شهرداری مشهد تصریح کرد: این کارخانه پنجمین کارخانه بازیافت لاستیک در کشور است که سالیانه 3000 هزار تن لاستیک مستعمل وارد آن میشود. مهندس نجفی در ادامه تصریح کرد: لاستیک های مستعمل، زباله های مخصوصی هستند که از لحاظ شیمیایی، اندازه، حالت و شکل با زباله های دیگر تفاوت دارند لاستیک ها از مواد پلیمری تشکیل شده اند که به راحتی در طبیعت تجزیه نمی شوند سالانه صدها هزار حلقه لاستیک در مشهد و شهرهای مختلف کشور دور انداخته می شود در حالیکه بازیافت این لاستیک ها می تواند به ایجاد اشتغال، کاهش مصرف سوخت و همچنین کاهش آلاینده های زیست محیطی، منجرب شود برای ساخت یک لاستیک انرژی حدود نصف بشکه نفت خام مصرف می شود در حالیکه بازیافت لاستیک های تولیدی به میزان انرژی بسیار کمتری نیاز دارد. نجفی در ادامه افزود: از طرف دیگر سوزاندن تایرها باعث تولید دود سیاه و مضر و گازهای سمی شده که آلودگی هوا را به دنبال خواهد داشت و دفن آنها نیز مشکلات دیگری در پی دارد امروزه با توجه به بیش از حد مواد اولیه و کاهش ذخایر این مواد در طبیعت و با در نظر گرفتن مقوله توسعه پایدار توجه به امر بازیافت مواد لاستیکی نیز همچون بازیافت سایر مواد زائد جامد شهری و صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ضمن اینکه بازیافت آنان مزایای زیادی دارد . مهندس نجفی تصریح کرد: ضمن صرفه جویی در مصرف منابع نفتی (بازیافت هر 5/0 کیلو گرم لاستیک 71 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی را به دنبال دارد. همچنین از بازیافت و گرانول لاستیک می توان در خیلی از موارد بی شمار و تولید محصولات لاستیکی استفاده نمود.
   نجفی در خاتمه افزود: بازیافت لاستیک از مواردی است که هیچ گونه دوریزی ندارد بطوریکه سیم و الیاف داخل لاستیک جداسازی می شود و فروخته و لاستیک نیز تبدیل به گرانول می گردد و به عنوان ماده اولیه تولید موارد لاستیکی استفاده می شود وی تصریح کرد: که ما تولید کف پوش هم داریم که از همین گرانول لاستیک می باشد که تولید کفپوش با ضخامت 5 سانت 6 متر در ساعت و کفپوش 3 سانت 12 متردر ساعت ظرفیت این کارخانه است که این کفپوش در بوستانها – پارکها و زمین های ورزشی - در کنار استخرها و یا کفپوش پیاده رو ها استفاده می گردد.
    

   تعداد بازدید: 985
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  دبیرخانه کلانشهرهای کشور
  شهرداری مشهد
  مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد
  سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,892,434
  تعداد بازدید امروز : 354
  تعداد بازدید دیروز : 76,287
  آخرین به روزرسانی : 1400/02/22 17:03
 • ارتباط با ما
  تلفن :33855500
  فاکس :33873051
  رایانامه :info@mwmo.ir
  آدرس :مشهد بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی- حد فاصل میدان حافظ و میدان غدیر - سازمان مپ (مدیریت پسماند) شهرداری مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد