• پنج شنبه،23 اردیبهشت 1400
 • ورود
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 723
   کد: 12110
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۱/۰۶/۲۹
   زنگ شروع سال تحصیلی در کارخانه بازیافت کاغذ نواخته خواهد شد

   زنگ شروع سال تحصیلی در کارخانه بازیافت کاغذ نواخته خواهد شد

   زنگ شروع سال تحصیلی در کارخانه بازیافت کاغذ در شهر مشهد نواخته خواهد شد. مدیر عامل سازمان مپ شهرداری مشهد تصریح کرد: از آنجائیکه یکی از تولید کنندگان اصلی کاغذ باطله دانش آموزان می باشند در راستای آموزش ترویج فرهنگ تفکیک پسماندها از مبداء تولید و بازیافت صحیح و اصولی،زنگ شروع سال تحصیلی جدید همزمان با بازگشایی مدارس در ماه مهر در کارخانه مذکور نواخته خواهد شد
   زنگ شروع سال تحصیلی در کارخانه بازیافت کاغذ نواخته خواهد شد

   زنگ شروع سال تحصیلی در کارخانه بازیافت کاغذ در شهر مشهد نواخته خواهد شد. مدیر عامل سازمان مپ شهرداری مشهد تصریح کرد: از آنجائیکه یکی از تولید کنندگان اصلی کاغذ باطله دانش آموزان می باشند در راستای آموزش ترویج فرهنگ تفکیک پسماندها از مبداء تولید و بازیافت صحیح و اصولی،زنگ شروع سال تحصیلی جدید همزمان با بازگشایی مدارس در ماه مهر در کارخانه مذکور نواخته خواهد شد. مهندس نجفی در ادامه افزود: یکی از اقدامات اصلی در زمینه آموزش و فرهنگ سازی در خصوص تفکیک زباله ها مقوله آموزش در این خصوص به دانش آموزان است که همزمان با شروع سال تحصیلی جدید این سازمان در این وادی وارد شده  و به حمدا... با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان اقدامات بسیار مطلوبی در زمینه آموزش به دانش آموزان انجام گرفته است. نجفی همچنین افزود: ما 50 مربی آموزشی به نام پاکیاران داریم که با شروع سال تحصیلی به مدارس اعزام می شوند و 301 مرکز آموزشی را تحت نظر دارند این مربیان در طول هفته یک روز که به نام روز بازیافت آن مدرسه است اعزام و آموزش های لازم را به دانش آموزان می دهند و ضمن برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی،  مسابقه، تهیه کاردستی و آموزش وتفکیک پسماندها در روز بازیافت دانش آموزان پسماندهای خشک خود را تحویل مربی می دهند و در قبال آن جوایزی به آنان اهدا می گردد. نجفی در ادامه تصریح کرد: به همین منظور بر آن شدیم تا امسال زنگ سال تحصیلی مدارس در کارخانه بازیافت کاغذ با حضور تعداد زیادی از دانش آموزان نواخته شود و آنان از نزدیک در این فضا قرار بگیرند و مشاهده کننده که امر تفکیک و جداسازی کاغذهای باطله چه ارزشی دارد و چگونه بازیافت و دوباره به چرخه تولید باز می گردد.
   وی در خاتمه تصریح کرد: از آنجا که نیمی از پسماندهای خشک را کاغذ و مشتقات آن شامل می شود نیاز به آموزش و تفکیک دارد و در مرحله اول صرفه جویی و استفاده بهینه باید شعار ما قرار گیرد بطوریکه از کاغذهای یک رو سفید به عنوان چک نویس استفاده کنیم و سپس آنها را جدا از دیگر پسماندها بصورت سالم، نه مچاله شده و یا خرده شده جمع آوری کنیم وآن را به مراکز بازیافت و ایستگاه های مبادله پسماندهای خشک تحویل دهیم تا بتوانیم گام موثری در این زمینه برداریم.
    

   تعداد بازدید: 723
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  دبیرخانه کلانشهرهای کشور
  شهرداری مشهد
  مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد
  سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,892,572
  تعداد بازدید امروز : 492
  تعداد بازدید دیروز : 76,287
  آخرین به روزرسانی : 1400/02/22 17:03
 • ارتباط با ما
  تلفن :33855500
  فاکس :33873051
  رایانامه :info@mwmo.ir
  آدرس :مشهد بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی- حد فاصل میدان حافظ و میدان غدیر - سازمان مپ (مدیریت پسماند) شهرداری مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد