15°C نیمه ابری
اوقات شرعی
 
     
   • دوره های آموزشی محیط زیست و مدیریت پسماند

    دوره های آموزشی محیط زیست و مدیریت پسماند

     

    مقدمه

     هر ساله مقدار زیادی زباله در بخش خانگی و بخش صنعت تولید می گردد و به طبیعت بازگردانده می شود زباله ها تاثیرات مخربی بر محیط زیست وارد آورده و آلودگی هایی از خود به جای می گذارند که تا سفره غذایی شهروندان قابل دیدن و ردیابی است و ریشه بسیاری از بیماری هاست.

    نگاه اکثر جامعه به آن پسماند به عنوان یک ماده دور ریختنی است که هر چه سریعتر باید از آن خلاصی یافت در حالی که امروزه زباله علاوه بر این که به عنوان یک ماده قابل بازیافت ارزشمند به چرخه تولید باز می گردد و ارزش اقتصادی ایجاد می کند بیماری ها و آلودگی ها را نیز کنترل می کند.

    از همین رو جهت آشنایــی و افزایش آگــاهی تولیدکنندگان بخش صـنعت با زبــاله و راه هـای کنــتـرل و بازیافت مواد و انرژی، تفاهم نامه ای بین سازمان مدیریت پسماند، سازمان صنعت،معدن و تجارت و اداره کل حفاظت محیط زیست استان منعقد و سازمان مدیریت پسماند به عنوان مجری تخصصی آموزش محیط زیست و مدیریت پسماند، در این خصوص برگزیده و مورد تایید قرارگرفت.

     

    مزایای دوره های محیط زیست و پسماند

    آموزش نوعی سرمایه گذاری بر روی سرمایه های انسانی است که باعث توانمند سازی کارکنان شده و سطح مهارت، آگاهی و دانش آنان را بالا برده و باعث ایجاد ارزش افزوده در فرایندها و محصولات می گردد.

    همچنین هر واحد صنعتی با قید کردن دوره های گذارنده شده محیط زیست، در خود اظهاری زیست محیطی، می تواند از معافیت های مالیاتی مربوط به آن برخوردار شود.  

     

    برنامه های آموزشی

     دوره های برگزار شده توسط این سازمان بر اساس تقویم آموزشی یا به صورت موردی بوده که در همین وب سایت اطلاع رسانی و به روز می شود.

     

    گواهی نامه

     گواهی نامه های صادر شده مورد تایید اداره کل محیط زیست استان خراسان رضوی می باشد.  

     

    اهداف دوره

     آشنایی با قوانین و مقررات محیط زیستی و مدیریت پسماند، آلاینده های محیط زیست، کنترل آلاینده ها و پایش آن ها، مدیریت پسماند تولیدی در صنایع، برای تمامی افرادی که با موضوع مدیریت پسماند به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ارتباط هستند.

     

              گواهی نامه های صادر شده

          قوانین و مقررات(محیط زیست ، مدیریت پسماند)

          دوره های برگزیده

         اطلاعات مدیریت پسماند

         فایلهای مفید

         تقویم آموزشی

         آرشیو اخبار

         درخواست آموزش

          اطلاعات محیط زیستی مشهد(محیط زیست استان ، محیط زیست شهری)

          پیوندهای مفید

     

     

     

     

     

     

     

    تعداد بازدید :1679
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر: