• چهارشنبه،28 مهر 1400
 • ورود
   
  • گشت اجرایی جهت ساماندهی دوره گردهای سنتی

   قبل از تشکیل ستاد کار جمع آوری و بازیافت پسماندهای خشک به صورت غیر اصولی توسط دورگردها انجام می شد که این امر مشکلاتی بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در پی داشت و عواقب آن دامنگیر آحاد جامعه شده بود.
   فعالیتهای انجام شده در جهت ساماندهی دوره گردهای سنتی
   اهمیت مسائل فوق سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد را بر آن داشت تا در جهت رفع معضلات مذکور ،اقداماتی به شرح ذیل انجام دهد که به عنوان نمونه در ادامه به بخشی از آن اشاره می شود .
    1- به منظور کنترل و نظارت و برخورد با متخلفین از تاریخ 12/8/86 تعداد اکیپ های گشتی افزایش یافته است که بعضاً نیز به صورت ضربتی و در مواقع خاص با همکاری سایر بخشها اکیپ های گشتی بیشتری فعال می شوند.
    2 – به منظور برخورد مناسب با متخلفین اخیراً ضمن تنظیم لایحه با همکاری واحد محترم حقوقی خودروها و موتورسه چرخه های متخلف توقیف و به جهت رسیدگی به تخلفات به استناد قانون مدیریت پسماندها به مراجع قضایی دلالت می‌کردند که در همین راستا تعدادی پرونده به دادگستری ارجاع و تعدادی از این پروندهها رسیدگی و در این خصوص احکام مربوطه صادر گردیده است .
   3 – از طریق برگزاری جلسات مشترک و پیگیریهای انجام شده توسط مسئولین سازمان با مقامات محترم قضایی دستور جمع آوری پسماندهای خشک دوره گردها و کیسه پشتی ها از مقامات قضایی اخذ گردیده است که این موضوع خود نیز در کاهش این معضل نقش بسزایی دارد. ذکر این نکته ضروری است که در صورت همکاری امورشهرهای مناطق دست یابی به هدف تسریع خواهد یافت.
   4 – با هماهنگی مدیریت محترم اجرائیات شهرداری در خصوص نحوه ترخیص و انجام مراحل قانونی هماهنگی لازم بعمل آمد و مقرر گردید جهت ترخیص مراحل به ترتیب ذیل انجام شود الف – برای کلیه متخلفین و خودروها و موتور سه چرخها از طریق ستاد پرونده تشکیل گردد. ب – از کلیه متخلفین به منظور عدم تکرار تخلف تعهدنامه محضری اخذ گردد.ج – خودروهای متخلف بایستی قبوض عدم خلافی و پرداخت عوارض شهرداری را ارائه نمایند. د – پرونده خودروها و موتور سه چرخها نیز ضمن تنظیم لایجه به استناد قانون مدیریت پسماندها به دادگستری ارجاع شود.
    5 – کلیه متخلفین در صورت ارائه نامه رفع توقیف از دادگستری به جهت ترخیص به اجرائیات معرفی می شوند که در صورت ارائه نامه از طرف ستاد اجرایی تفکیک از مبدا ،اجراییات محترم نسبت به ارائه قبض پارکینگ و رفع توقیف اقدام نماید .

   تعداد بازدید :1120
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • سایت های مرتبط
  سامانه ایده های شهری و پیشنهادهای سازمانی
  دبیرخانه کلانشهرهای کشور
  شهرداری مشهد
  مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 6,416,057
  تعداد بازدید امروز : 1,575
  تعداد بازدید دیروز : 1,388
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/27 11:34
 • ارتباط با ما
  تلفن :33855500
  فاکس :33873051
  رایانامه :info@mwmo.ir
  آدرس :مشهد بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی- حد فاصل میدان حافظ و میدان غدیر - سازمان مپ (مدیریت پسماند) شهرداری مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد