5°C 
اوقات شرعی
 
     
   • کارخانه بازیافت پلاستیک
    تاریخ بهره برداری 1386
    ظرفیت پروژه 6 تن در روز
    محصول تولیدی گرانول پلاستیک

     

    هر روزه در طبیعت میلیون ها تن ماده پلاستیکی بعد از مصرف انباشته می شوند که به دلیل عدم بازگشت به چرخه بازیافت، باعث آلودگی محیط زیست می گردد ساختار شیمیایی این مواد به گونه ای است که هیچ میکروارگانیسمی نمی‌تواند آنها را تجزیه کرده و به شکل مطلوب برگرداند و این یعنی ماندگاری طولانی این مواد در طبیعت متاسفانه به دلیل حجم بالای استفاده از مواد پلاستیکی به خصوص در صنایع بسته بندی، آسیب های وارده ناشی از این مواد به گونه ای در جوامع شهری بیشتر از روستاها می باشد و مقادیر زیادی از همین مواد بدون کوچکترین توجهی به خسارات آنها به راحتی در مکان های مختلف دفن می شوند. که خسارات و زیان های زیادی بر سلامت انسانها و چرخه اکولوژی وارد می کند. زیرا در صورتی که پلاستیکها به همراه سایر زباله ها دفن گردند به دلیل وزن سبک و تراکم کم، باعث ایجاد شکاف و خلل و فرج در محل های دفن می شوند که تاثیرات ناشی از آن به دو صورت می باشد.

    1 – در صوتی که مواد زائد پلاستیکی به خوبی فشرده شوند آب به راحتی می تواند از توده مواد دفن شده عبور نماید و با پایین‌آمده سریع درصد رطوبت در محل دفن فعالیتهای میکروبی کاهش می یابد.

    2 – بسیاری از تولیدات پلاستیکی مثل درپوش قوطی ها و شیشه ها دارای فرورفتگی است که اکسیژن در آنها محبوس می باشد که این اکسیژن در تخریب مواد زائد مورد استفاده قرار می گیرد.

    بنابراین با توجه به موارد عنوان شده جمع آوری و پردازش پلاستیکها از اصول مهم زیست محیطی می باشد که باید مدنظر قرار داد.    اهداف:

    1- کاهش دفن مواد دیر تجزیه پذیر

    2- کاهش آلودگی خاک و هوا

    3- توسعه صنایع بازیافت

    4- افزایش طول عمر مرکز دفن

    5- استفاده مجدد از مواد و صرفه جویی در مصرف منابع اولیه خام

    6- اشتغال زایی 12 نفر در هر شیفت    مزایای زیست محیطی

    این پروژه با توجه به منافع زیر سازگار با محیط زیست می باشد.

    کاهش حجم مواد دفنی

    کاهش آلودگی خاک از طریق حذف زائدات دیر تجزیه پذیر و فلزات سنگین از محیط زیست

    عدم سوزاندن این نوع پسماندها و در نتیجه عدم تولید آلودگی هوا

    کاهش مصرف منابع طبیعی به واسطه بازیافت پلاستیک

    عدم آلاینده بودن صنعت بازیافت

    تعداد بازدید :7904
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی: