5°C 
اوقات شرعی
 
     
   • کارخانه بازیافت آسفالت
    تاریخ بهره برداری شهریور ماه 1389
    ظرفیت پروژه تولید روزانه 500 تن آسفالت آماده
    محصول تولیدی آسفالت گرم با کیفیت مرغوب
    اشتغال ایجاد شده 8 نفر مستقیم
    هزینه پروژه 1,500,000,000 ریال


    زائدات ساختمانی و عمرانی یکی از معضلات کلان شهرها می باشد که عدم مدیریت صحیح آنها موجب آلودگی منظر و مسائل بهداشتی فراوانی در حاشیه شهر ها می گردد. در ایران میزان تولید زائدات ساختمانی و عمرانی عموماً چهار برابر پسماند شهری می باشد به همین دلیل مدیریت این گروه از پسماندها یکی از اولویت ها مدیریت هر شهری می باشد چرا که مدیریت صحیح این زائدات جدا ایجاد شرایط زیست بهینه در شهر و نواحی حاشیه ای آن موجب توسعه فعالیتهای عمرانی شهری نیز می گردد.


    بازیافت زائدات عمرانی و ساختمانی یکی از روشهای امحاء این زائدات بدون دفن و با ایجاد ارزش افزوده است . یکی از موادی که امکان بازیافت آن بسیار زیاد است بازیافت آسفالت می باشد طرح بازیافت آسفالت شهر مشهد در سال 1389 با ظرفیت 500 تن در روز که به بهره برداری رسیده است.


    در این سیستم ابتدا آسفالت داخل دو سیلو ریخته شده که در زیر آنها شبکه فلزی قراردارد و در زیر شبکه فلز یک مخزن گرم همراه با مشعل می باشد آسفالت پس از گرم شده باز شده و از شبکه فلزی به صورت تکه تکه شده و بخش مصالح از قیر جدا می گردد این مواد بر روی اسکروها ریخته شده و با چرخش اسکروها مواد به طور کامل جدا می گردند سپس مواد سرند شده و باقی مانده سرند مجدداً‌وارد سیستم می شوند مواد زیر سرند نیز در یک سیلو گرم جهت تولید مجدد آسفالت ذخیره می شوند. این سیستم به دلیل آلودگی هوا به واسطه تولید دود و غبار دارای سیستم تصفیه هوا می باشد.    اهداف:

    1 - کاهش زائدات عمرانی دارای آلودگی نفتی


    2 - کاهش آلودگی خاک


    3 - حفظ زمین و عدم دفن


    4 - استفاده مجدد از منابع تجدید ناپذیر


    5 - ایجاد اشتغال


    6 -توسعه صنایع بازیافت    مزایای زیست محیطی

    1 - استفاده مجدد از منابع


    2 - کاهش حجم مواد دفنی


    3- کاهش آلودگی خاک


    4 - عدم آلایندگی به واسطه خود سیستم تصفیه هوا

    تعداد بازدید :5420
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی: