• پنج شنبه،01 آبان 1399
 • ورود
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 86
   کد: 187927
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
   مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند خبر داد:

   برگزاری یک دوره آموزش مدیریت جامع پسماند و نظارت بر محل های دفن

   برگزاری یک دوره آموزش مدیریت جامع پسماند و نظارت بر محل های دفن
   برگزاری یک دوره آموزش مدیریت جامع پسماند و نظارت بر محل های دفن

    در آستانه ی روز جهانی خاک (5 دسامبر، 14 آذر) یک دوره ی آموزشی مدیریت جامع پسماند و نظارت بر محل دفن با هدف آشنا سازی کارشناسان حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی، با فعالیت های این سازمان در زمینه پیش گیری از آلودگی و حفاظت از خاک، روزهای  یک شنبه و دوشنبه (دهم و یازدهم آذر) در محل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد برگزار شد. 

   به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، ابوالفضل کریمیان مدیر عامل این سازمان با بیان این خبر افزود: با توجه به خطر نابودی و آلوده سازی خاک به علت فعالیت های مختلف و توسعه ی نامتوازن، موضوع چگونگی پیش گیری وکاستن از روند آسیب رسانی به خاک بیش از همیشه اهمیت یافته است و  در همین راستا سازمان مپ، در آستانه روز جهانی خاک،  یک دوره آموزشی با حضور کارشناسان محیط زیست استان، طی دو روز و به مدت 12 ساعت، شامل آموزش مباحث تئوریک و بازدیدهای میدانی برگزار کرد.

   کریمیان افزود: در نشست روز یکشنبه موضوعاتی چون نحوه ی مدیریت پسماند، چگونگی دفن آن و راهکارهای حفاظت از آلودگی خاک مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طی روز بعد، افراد شرکت کننده ضمن بازدید از مجتمع صنعتی پسماند با اقدامات اجرایی این سازمان و روند عملی دفن زباله از نزدیک آشنا شدند.

   در ادامه کریمیان به اقدامات انجام یافته از سوی سازمان مپ در زمینه حفظ خاک اشاره کرد و در این باره اظهار داشت: این سازمان تا کنون اقدامات قابل توجهی در راستای کاهش چشمگیر تعداد مراکز دفن، جلوگیری از آلودگی و فرسایش خاک بر اثر دفن زباله و جلوگیری از انتشار شیرابه در خاک انجام داده است؛ چنان که پس از اجرای  طـرح جــامع مدیـریت پسمـاند در شهـر های استان خراسـان رضوی، تعداد مـراکز دفـن پسمـاند استان از 67 مرکزبه 28 مرکز کاهش یافت.

   سپس وی با اشاره به آسیب هایی که شیرابه های پسماندها به محیط زیست وارد می کنند گفت: این سازمان در محل دفن زباله های شهر مشهد اقدام به مدیریت شیرابه و دفن اصولی زباله ها نموده که با حفر ترانشه های مهندسی و حوضچه های کنترل شیرابه این مهم صورت گرفته است.

   کریمیان در پایان افزود: علاوه بر موارد یاد شده غنی سازی خاک و تولید کمپوست و ورمی کمپوست و به ویژه غنی سازی خاک از دیگر اقدامات مهمی است که سازمان مپ در زمینه ی حفاظت از خاک تاکنون به انجام رسانده است. 

   تعداد بازدید: 86
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  دبیرخانه کلانشهرهای کشور
  شهرداری مشهد
  مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری مشهد
  سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,338,318
  تعداد بازدید امروز : 2,105
  تعداد بازدید دیروز : 3,777
  آخرین به روزرسانی : 1399/08/01 14:46
 • ارتباط با ما
  تلفن :33855500
  فاکس :33873051
  رایانامه :info@mwmo.ir
  آدرس :مشهد بزرگراه شهید کلانتری - بین میدان حافظ و غدیر - سازمان مپ (مدیریت پسماند) شهرداری مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد