5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 84
    کد: 163936
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۱۹

    65 درصد کاغذ باطله تولیدی در شهر مشهد بازیافت میشود

    مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: 65 درصد کاغذ باطله تولیدی در شهر مشهد بازیافت میشود.
    65 درصد کاغذ باطله تولیدی در شهر مشهد بازیافت میشود

    کریمیان در این رابطه افزود : در حال حاضر روزانه بالغ بر 178 تن کاغذ باطله در مشهد تولید می شود که از این میزان 115 تن، توسط برخی از شهروندان تفکیک شده و سازمان مدیریت پسماند اقدام به جمع آوری و بازیافت آنها می کند.

    به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد، ابوالفضل کریمیان با بیان این خبر اظهار کرد: مراکز تولیدکننده بیشترین حجم کاغذ باطله شامل مدارس، آموزشگاه‌ها، مراکز ادارای و نیز شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی توسط سازمان مدیریت پسماند شناسایی شده اند.

    وی افزود: با در نظر گرفتن روش های مختلف تفکیک و جمع آوری کاغذ های باطله، ظروف ویژه کاغذ متناسب با مراکز تولید و نیز گروه سنی، طراحی و در ادارات و مدارس متقاضی تفکیک کاغذ از دیگر زباله ها نصب شد.

    مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بیان کرد: با همکاری برخی از فروشگاه های کتاب و لوازم تحریر و نیز دکه های مطبوعاتی، کاغذهای باطله شهروندان توسط این مراکز جمع آوری می شود و شهروندان می توانند معادل ارزش آن را از همان فروشگاه خرید کنند.

    مطابق بررسی های انجام گرفته، روزانه 178 تن کاغذ که برای تولید آن بیش از 2600 درخت 50 ساله قطع شده است، به عنوان زباله از نوع کاغذ باطله دور ریخته می شود.

    کریمیان با بیان اینکه 2/4 درصد از زباله های شهر مشهد را کاغذ و مقوا تشکیل می دهد، گفت: کل کاغذ مصرفی شهروندان مشهدی در بازه زمانی 8 ماهه امسال حدود 44  هزار تن بوده است که اگر با تعداد درخت هایی که برای تولید این میزان کاغذ صرف شده است معادل سازی شود  بیش از 650 هزار اصله درخت می باشد .

    آمار جهانی نشان میدهد تعداد درختانی که به منظور تولید کاغذ قطع می شود، بسیار بیشتر از تعداد درختانی است که جایگزین می شود و اگر این روند با همین سرعت ادامه یابد شاید برای حفظ  طبیعت خیلی دیر شود  بنابراین همه ما ساکنین زمین وظیفه داریم با مشارکت در امر بازیافت کاغذهای باطله و در نتیجه  کاهش قطع درختان سهیم شده ودر حفظ محیط زیست موثر و مفید باشیم .

    تعداد بازدید: 84
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر