8°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 60
    کد: 162448
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۲۶

    نشست مشترک سازمان مدیریت پسماند و سازمان جهاد کشاورزی جهت مصرف بهینه کود کمپوست

    نشست مشترک سازمان مدیریت پسماند و سازمان جهاد کشاورزی جهت مصرف بهینه کود کمپوست
    نشست مشترک سازمان مدیریت پسماند و سازمان جهاد کشاورزی جهت مصرف بهینه کود کمپوست

    نشست مشترک سازمان مدیریت پسماند و سازمان جهاد کشاورزی جهت  بررسی و برنامه ریزی مصرف بهینه کود کمپوست در بخش کشاورزی با حضور مدیران و کارشناسان  ارشد دو سازمان برگزار گردید .

    در این جلسه ابتدا مهندس کریمیان مدیر عامل سازمان مپ به کیفیت این کود اشاره و عنوان کرد که این کود دارای گواهینامه استاندارد ازسازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران . و از نظر مرغوبیت و براساس دسته بندی موسسه تحقیقات و استاندارد صنعتی ایران و استاندارد ملی آنالیز شیمیایی کود کمپوست و کودها که در دو گروه B وA  دسته بندی شده اند ، کود مشهد در دسته A قرار گرفته است و در تاریخ 22/4/95 موفق به اخذ گواهینامه برچسب کودی از موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی گردید .

     کریمیان در ادامه افزود :  به منظوراستفاده بهینه از کود کمپوست وترویج  آن درسطح استان در راستای کشاورزی پایدار ، نیازمند اقدامات مشترک دو سازمان مدیریت پسماند و سازمان جهاد کشاورزی می باشد ، او همچنین  به طرح تحقیقاتی مرکز جهاد تحقیقات کشاورزی با موضوع بررسی کیفیت کود کمپوست واثرات آن بر انواع گیاهان اشاره نمود و عنوان کرد،  کود کمپوست میتواند نوبت آبیاری در کشاورزی را بین 2  تا  4  نوبت کاهش دهد . موضوعی که توسط کارشناسان صاحب نظر سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان نیز مورد تایید قرار گرفت  .

    در ادامه مهندس مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به ضرورت هم افزایی دو سازمان مپ و کشاورزی اشاره نمود و جهت ترویج  مصرف کودهای کمپوست اظهار داشت که سازمان مپ رسالت زیست محیطی خود را در تولید کود کمپوست و استاندارد نمودن آن در مسیر  کشاورزی پایداربه انجام رسانیده است و سازمان کشاورزی باید در ادامه این حرکت از طریق آموزش و ترویج مصرف آن نسبت به معرفی این کود به کشاورزان و باغداران اقدام نماید .

    سپس ، مهندس کریمیان مدیر عامل سازمان مپ عنوان نمود زمینه بازدید کشاورزان  ومدیران کشاورزی استان ، از فعالیت های صورت پذیرفته در این خصوص را فراهم خواهند کرد که با استقبال ریاست جهاد کشاورزی استان  روبرو گردید ومقرر شد این بازدید ها بصورت منظم در اسرع وقت انجام شود  .

    مهندس مزروعی  در پایان به ریاست اتحادیه تعاون روستایی تولیدی استان که در جلسه حضور داشت ابلاغ نمود که  برنامه ریزی و اجرائی شدن مصرف کود کمپوست برای کشاورزان استان خراسان رضوی را در دستور کار قرار دهند .

    تعداد بازدید: 60
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر