5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 60
    کد: 160721
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۲۵

    مشهد بعنوان دبیرخانه کمیته تخصصی پسماند کلانشهرهای کشورانتخاب شد

    مشهد بعنوان دبیرخانه کمیته تخصصی پسماند کلانشهرهای کشورانتخاب شد
    مشهد بعنوان دبیرخانه کمیته تخصصی پسماند کلانشهرهای کشورانتخاب شد

    به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در نشستی که با حضور معاونین خدمات شهری ومحیط زیست کلانشهرهای کشور، برگزار گردید سازمان مپ به عنوان دبیرخانه کمیته تخصصی پسماند کلانشهرهای کشور انتخاب شد . ، با توجه به سوابق شهر مشهد در امرمدیریت پسماند ،  این سازمان به عنوان دبیرخانه کمیته تخصصی پسماند ومدیر عامل  آن به عنوان دبیر انتخاب گردید . اعضای این کمیته تخصصی  که شامل 15 کلانشهر ایران میباشد عبارتند از : تهران ، تبریز ، اصفهان ، شیراز ، کرج ، اراک ، قم ، رشت ، اهواز ، ارومیه ، کرمانشاه ، همدان ، زاهدان ، کرمان و مشهد .

      مهندس کریمیان مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خبر داد اولین نشست این کمیته در 26 ام  مهربه میزبانی مشهد برگزار میگردد . وی  به عنوان دبیرکمیته تخصصی پسماند هدف از تشکیل آن را تبادل تجربیات و دانسته ها ی کلانشهرها در ارتباط با مدیریت پسماند وانتقال بهترین و موفق ترین تجارب به سایر شهرهای کشور اعلام نمود . کریمیان در ادامه به عمده ترین مشکلات کشور در زمینه مدیریت پسماند اشاره وعنوان نمود ، در حال حاضر میزان زباله روزانه تولیدی در کل کشور بالغ بر 58 هزار تن است که سرانه هر نفر حدود 800 گرم میباشد و اگر این روند در تولید زباله ادامه پیدا کند و با این موضوع بصورت جدی برخورد نشود در آینده ای نه چندان دور شاید معضل پسماند نیز به سرنوشتی همانند منابع آبی و آب کشور دچار شود  فلذا ایجاد چنین کمیته هایی جهت رفع این معضل ضروری به نظر می رسد .

    در ادامه مهندس کریمیان آینده کمیته تخصصی پسماند را مثبت ارزیابی کرد و اظهار امیدواری نمود که با تبادل تجارب ، تعامل ، همفکری و با بهره بردن از کارشناسان مطرح کشور و دانش روز بتوانند بر مشکلات و چالش های پیش رو فائق آمده و آب ، خاک وهوای کشور را برای نسل های آینده محفوظ دارند .

    تعداد بازدید: 60
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر